Menu

TEMPERATURA ROŚNIE TAKŻE ZIMĄ
na podstawie artykułu z 2008 roku:  Super Warsztat - Akademia Praktyka - Nissens

Układ chłodzenia to delikatny element - i to od niego zależy prawidłowa temperatura pracy silnika. Zaniedbanie układu lub jego niewłaściwie zamontowane podzespoły mogą sprowadzić na nas niemałe kłopoty

Chłodnica cieczy to decydujące ogniwo ochrony silnika przed nadmiernym nagrzewaniem się. Trzeba o tym pamiętać także zimą, gdyż nawet lodowate powietrze wpadające podczas jazdy do komory silnika, nie w każdym przypadku zapewnia wystarczające chłodzenie.

By zapewnić optymalną pracę układu chłodzenia należy regularnie sprawdzać stan techniczny chłodnicy i poziom płynu chłodzącego, np. gdy robimy przegląd okresowy samochodu. Uwaga: płyn chłodzący ma określony czas efektywnej pracy i podawaną na opakowaniu przydatność do użycia!! Zalecana wymiana płynu chłodzącego powinna mieć miejsce co 2, najwyżej 3 lata - podkreśla Mariusz Radoliński z autoryzowanego serwisu firmy Nissens w Warszawie przy ul. Grójeckiej 210. Koszt tej operacji nie przekroczy 100zł nawet gdy wybierzemy markowe płyny Shell lub Texaco.

Przemyślane rozwiązania

    Kontrolę chłodnicy oraz całego układu chłodzenia (w tym przewodów gumowych) powinien przeprowadzać specjalistyczny serwis.
     Pobieżne "rzucenie okiem" na ogólny stan układu zazwyczaj nie wystarcza. Drobne nieszczelności można łatwo przeoczyć, gdyż płyn przecieka tylko wtedy, gdy wzrasta temperatura i ciśnienie. W dodatku płyn po wydostaniu się natychmiast paruje.
     Ubytki powłoki można próbować uszczelnić, ale ma to sens tylko w chłodnicach aluminiowych lub mosiężnych i tylko przy niewielkich uszkodzeniach mechanicznych. Jeszcze mniejszą pewność daje zalepianie chłodnicy w warunkach domowych różnymi preparatami. A przeciw naprawianiu starych chłodnic przemawiają koszty zakupu fabrycznie nowych elementów. Relacja cenowa między produktem "z pudełka", a tym naprawianym jest zbliżona, gdyż duża podaż wymusiła spadek cen.
      Jeśli chcemy ustrzec się przed przykrymi następstwami pozornej oszczędności, warto zainwestować w markowy produkt - przekonują właściciele firmy Chłodnice s.c. Trafność takiej decyzji idąca w parze z jakością oferowanych przez nas produktów potwierdza dwuletnia gwarancja na chłodnice Nissens - konkludują przedstawiciele warszawskiej firmy.

Mariusz Radoliński - firma Chłodnice s.c. -

Jesteśmy autoryzowanym serwisem firmy Nissens. -  zakres naszej oferty to:
- sprzedaż chłodnic samochodowych (osobowe i CIĘŻAROWE)
- naprawy samochodowych układów chłodzenia
- obsługa klimatyzacji samochodowych

Współpraca z naszym handlowym partnerem to nie tylko dystrybucja gotowych chłodnic i rdzeni. Poza gotowymi produktami jakie otrzymujemy od duńskiego producenta, możemy liczyć również na wsparcie techniczne łącznie z regularnie odbywającymi się kursami i szkoleniami.

Nasza oferta handlowa dostępna jest w sklepie internetowym www.chlodnicesamochodowe.pl lub też bezpośrednio na stronie producenta  www.nissens.com.pl/katalog

Nowa chłodnica? - czemu nie!

     Wymiana chłodnicy to najczęściej przymus. Ten delikatny element jest montowany przeważnie w przedniej części pojazdu, co sprawia, że jest szczególnie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej są to przebicia drobnymi kamykami. Pół biedy, gdy ubytki są małe i nie trzeba wymieniać całego rdzenia. Duże ubytki lub zniszczenie plastikowego zbiornika płynu chłodzącego zmuszają zazwyczaj do podjęcia decyzji, by wymienić chłodnicę. Dlatego warto wtedy zweryfikować ofertę rynkowych dostawców. Poza detalicznymi handlarzami i bazarowymi okazjami, mamy jeszcze stacje ASO, ale proponowane przez nie ceny przyprawiają niekiedy o zawrót głowy, a stacje ASO nie oferują żadnych zamienników.
     Jeśli liczymy się z wydatkami lub gdy obawiamy się zastosowania chłodnicy niewiadomego pochodzenia, możemy sięgnąć po oryginalne produkty aftermarketowe, które nierzadko górują nad częściami stosowanymi do pierwszego montażu auta (OEM). Uwaga! Różnica w cenie nowej chłodnicy dla konkretnego modelu auta może wynieść nawet do 1000zł - warunkuje to rodzaj i moc silnika.

Szybka i sprawna wymiana chłodnicy

Wymiana chłodnicy "we własnym zakresie" może, ale nie musi być prosta, nawet gdy dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Zabudowane układy chłodzenia wymagają przeważnie rozbiórki całego zderzaka. Dodatkowo, w samochodach z klimatyzacją niezbędna jest również ingerencja w skraplacz (czyli w chłodnicę klimatyzacji), który przed demontażem należy opróżnić, a po wymianie chłodnicy ponownie napełnić gazem. W tych przypadkach obsługa warsztatowa zazwyczaj okazuje się nieunikniona.

WARTO PAMIĘTAĆ !

•  naprawa chłodnicy ma sens, jeśli zajmie się tym fachowiec
•  gdy niezbędny jest zakup nowej chłodnicy - sprawdź jakość jej wykonania
•  wymieniaj płyn chłodzący regularnie, góra po 3 latach
•  nieodpowiednie chłodziwo powoduje korozję układu chłodzenia
•  źle zamontowana instalacja gazowa
   może powodować nieprawidłowe działanie ogrzewania
 


Rabaty dla warsztatów, sklepów motoryzacyjnych i taxi.
Sprzedaż wysyłkowa.
ZAPRASZAMY DO ZAKUPU i MONTAŻU CHŁODNIC W NASZYM SERWISIE